Performance Testování v JMeter

Pohybuješ se v testování už nějakou chvíli a zaujaly tě performance testy? Chceš si rozšířit obzory a získat ojedinělé znalosti? Potom jsme pro tebe vytvořili kurz Performance Testování v JMeter. V průběhu 11 lekcí tě seznámíme se zátěžovým testováním, ukážeme ti jak se pohybovat v nástroji, a také jak spouštět a efektivně vyhodnocovat testy. Performance testování je neskutečně důležité pro testování. Bohužel ale není u testerů tolik rozšířené. Pro tebe to ale znamená možnost zazářit! Osvoj si znalosti Performance Testování v JMeteru a zvyš svou kvalifikaci. Přihlaš se na kurz a staň se součástí nové generace IT expertů!

Vypsané termíny

TermínDélkaZačátekFormátCena
Podzim 202311 lekcí3.10.2023Online, Google Meet9.990 Kč
Zima 202411 lekcíBude dodánoOnline, Google Meet9.990 Kč
Jaro 202411 lekcíBude dodánoOnline, Google Meet9.990 Kč

CO SE NAUČÍM?

V tomto kurzu na téma performance testování se ponoříš do fascinujícího světa optimalizace a škálování webových aplikací. Performance testování je stěžejním prvkem v dnešním rychlém technologickém světě, kde uživatelé očekávají rychlé a spolehlivé služby. V tomto kurzu se zaměříme na klíčové aspekty performance testování, abychom pochopili jeho význam a důležitost. Společně prozkoumáme různé typy performance testování, a naučíme tě, efektivní identifikaci a řešení výkonnostních problémů, což je nezbytné pro úspěch jakéhokoli webového projektu.

Skočíme do JMeteru po hlavě. Začneme tématy jako je instalace a konfigurace nástroje. Náslědně se ponoříme do vytváření komplexních testovacích plánů, které zahrnují různé komponenty, jako jsou skupiny vláken, samplers a listeners. Tyto funkce ti umožní vytvořit realistické testovací scénáře a simulační modely, které tě přivedou blíže k porozumění skutečnému chování aplikací.

Kurz ti také nabídne praktický přístup k spouštění a analyzování performačních testů. Naučíme tě, jak sledovat výsledky v reálném čase, jak je efektivně analyzovat a jak z nich vyvodit smysluplné závěry pro optimalizaci výkonu. Tento kurz ti poskytne nejen teoretické znalosti, ale i praktické dovednosti, které můžeš ihned využít v praxi.

K čemu mi to bude?

Identifikace a řešení slabých míst: Staneš se expertem na provádění a spouštění performance testů. Identifikace slabých míst v aplikaci ti umožní pomoc týmu rychle řešit a optimalizovat problémové oblasti.

Rozšíření dovedností: Ovládání performance testování a JMeteru ti rozšíří tvé vědomosti a dovednosti nad rámec tradičního testování.

Větší přínos týmu: Přineseš větší benefit týmu tím, že použiješ své dovednosti k identifikaci a řešení problémů.

Poptávka na trhu: Performance testování je stále častěji požadováno společnostmi, které chtějí zajistit kvalitu a škálovatelnost svých aplikací. Toto ti pomůže v rámci tvého kariérního růstu ať už u stávajícího nebo budoucího projektu.

Specializace: Performance testování je jednou z možných specializací testera. Tvou budoucí rolí může být například Performance Engineer.

Vstoupíš do komunity IT expertů: Kurz ti také poskytne přístup k komunitě dalších IT expertů, kteří ti mohou pomoct v dalším růstu.

Jak školení probíhá?

Školení probíhá ve vypsaných termínech výše online přes Google Meets a Google Classroom.

Lekce budeme mít 2x týdně a každá potrvá 90 minut. Přesné časy ještě ladíme a dodáme je co nejdřív!

Součástí kurzu jsou také detailní skripta, ke kterým se můžeš kdykoliv po dokončení vrátit.

Osnova školení

Úvod

 • Definice Performance Testování
 • Důležitost a benefity
 • Typy Performance testování

Porozumění JMeter

 • Přehled JMeter
 • Funkce a benefity
 • Instalace a konfigurace

Vytváření test plánu

 • Komponenty test plánu
 • Skupiny vláken
 • Samplers
 • Listeners

Spouštění a analyzování performačních testů

 • Spouštění testů
 • Sledování výsledků v reálném čase pomocí listenerů
 • Ukládání a analyzování výsledků

Co ke kurzu potřebuji?

Kurz je zaměřený na testery, kteří již mají zkušenosti s testováním. Doporučujeme alespoň rok až dva zkušeností s testováním.

Co bys měl znát?

 • HTTP
 • REST API
 • Aspoň vědět co to je Regex

Budeš potřebovat:

 • Vlastní notebook s administrátorskými právy
 • Nainstalované prostředí dle instrukcí, které poskytneme před začátkem kurzu

Kolik mě to bude stát?

Cena za kurz je: 9.990 Kč

Lektor

Saša Zejnilović

Saša zastává roli Vicepresident a Tech Lead v ABSA. Do ABSA nastoupil 4 roky zpět jako QA. Celkově má v IT 7 let zkušeností. Nyní aktivně vede 24+ lidi a 19+ projektu. V srdci je ale stále tester.